Med decembrskim plenarnim zasedanjem EESO je potekala razprava o obnovi in odpornosti evro-sredozemske regije po pandemiji COVID-19 s poudarkom na digitalni pismenosti.

Predsednica EESO Christa Schweng je opozorila na ključen pomen regionalnega sodelovanja in dialoga, zlasti mrež organizacij civilne družbe, ter poudarila, da sta Unija za Sredozemlje in Evropsko-sredozemska fundacija za medkulturni dialog Anna Lindh zelo pomembni partnerici Odbora ter glavna stebra evro-sredozemskega partnerstva.

Álvaro Albacete Perea, namestnik generalnega sekretarja Unije za Sredozemlje, in Josep Ferré, izvršni direktor Fundacije Anna Lindh, sta opozorila na izreden pomen krepitve odnosov med EU in regijo južnega Sredozemlja.

Digitalizacija je ključna za gospodarski in družbeni napredek v tej regiji. V mnenju o digitalnem prehodu v evro-sredozemski regiji, ki ga je pripravila Dolores Sammut Bonnici in je bilo sprejeto na plenarnem zasedanju, je poudarjeno, da je treba zmanjšati digitalno vrzel med posameznimi državami, med mesti in podeželjem ter med generacijami. (mp)