European Economic
and Social Committee
Radošums Covid-19 laikā: mūzikas industrijas gadījums
EESK tīmekļa vietnē ir ievietotas vairākas video intervijas ar mūzikas jomas profesionāļiem par to, kā Covid-19 pandēmija ir mainījusi viņu darbu.
Kultūras un radošās nozares ir Covid-19 pandēmijas vissmagāk skarto nozaru vidū. Tomēr, izmantojot digitālos rīkus, radošumu un inovāciju, mākslinieki ir spējuši uzturēt kontaktus ar savu auditoriju. Ir parādījušies jauni satura veidi, no kuriem daži parāda māksliniekus viņu mājās un veido personiskākas attiecības ar viņu auditoriju. Digitalizācija ir arī padarījusi mūziku pieejamāku atstumtām un neaizsargātām grupām.
Šajā interviju sērijā ar nosaukumu “Covid nevar atcelt radošumu” tiek pētīts, kā nozare ar digitalizācijas un inovācijas viedas izmantošanas palīdzību ir pielāgojusies Covid-19 dēļ noteiktajiem ierobežojošajiem sabiedrības veselības pasākumiem, kā pandēmija ir paātrinājusi digitalizāciju mūzikas nozarē un kā inovāciju var izmantot pēc pandēmijas. Īpaša uzmanība tiks pievērsta ieguvumiem, ko mūzikas nozare gūst no digitalizācijas.
Šis projekts ir triju EESK veidojošo grupu (Darba devēji, Darba ņēmēji un “Daudzveidība Eiropā”) kopīga iniciatīva, kas parāda, cik svarīga ir kultūra, tostarp krīzes laikā, un kā atbalstīt nozari un palīdzēt tai izdzīvot, un tam būs būtiska loma atveseļošanās veicināšanā.
Projekts “Covid nevar atcelt radošumu” oficiāli sāksies 26. oktobrī. Videomateriālus varat noskatīties ŠEIT. (ck)