Oktobrī un novembrī notika divi pasaules augstākā līmeņa vides samiti: COP16 — ANO Konvencijas par bioloģisko daudzveidību konference un COP29 — ANO Klimata konference, bet tās nebija sekmīgas. Tajās galvenā uzmanība tika pievērsta finansējumam, kas ir ārkārtīgi nepieciešams dabas saglabāšanai un klimata pārmaiņu mazināšanai. Mēs lūdzām EESK pārstāvjus šā gada konferencēs — Peter Schmidt, Diandra Ní Bhuachalla un Arnaud Schwartz — dalīties pārdomās par to, kas notiks, ja pasaule nerīkosies klimata jomā.